Першого листопада стартує спеціальна ініціатива, яка передбачає відшкодування власникам повністю зруйнованої власності, що має важливе історичне значення. Програма вже отримала понад 4300 заявок, і основна частина з них походить з Харківської та Київської областей. З цих заявок 200 осіб отримають житлові сертифікати, які можна обміняти на нове житло з першого дня листопада. Метою програми є надання допомоги тим, хто втратив майно під час катастроф та негараздів в Україні. 

Вартість квадратного метра була встановлена у середньому на рівні 36 422 гривень, проте може варіюватися за допомогою трьох основних коефіцієнтів. Перший коефіцієнт враховує регіональні різниці у цінах на житло, другий - кількість кімнат у житловій одиниці, а третій - вік руйнування будинку. 

Важливою умовою програми є те, що надана житлова одиниця не підлягає реалізації протягом наступних 5 років, що сприяє будівництву та збереженню власності громадян. Програма спрямована на надання якісного та безпечного житла мешканцям, а також стимулює виїзд та повернення людей до України після трагічних подій. 

Програма компенсацій надає надію на краще майбутнє тим, хто постраждав та втратив все через катастрофи та проблеми, вона сприяє відновленню та покращенню життя в Україні, де громадяни можуть отримати підтримку та новий початок.