Українці, чиє житло постраждало від воєнних подій, можуть стати об'єктом нової спрощеної процедури, яка передбачає позбавлення їх права власності на зруйноване майно. Згідно з повідомленням депутатки-"слуги" Олени Шуляк, це рішення прийняте з метою забезпечення швидкого отримання компенсації для таких громадян.

Для того, щоб отримати гроші за житловим сертифікатом, необхідно буде здійснити відчуження зруйнованого житла шляхом отримання витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПОМ). Цей витяг можна отримати через нотаріуса, державного реєстратора в ЦНАП або у міській громаді, де розташоване зруйноване житло.

Попередньо така процедура вимагала від громадян складного пакету документів, а тепер вона максимально спрощена. Це дає змогу зменшити час та зусилля, необхідні для відчуження майна.

Зазначено, що ця міра дозволить громадянам отримати компенсацію за зруйноване житло та швидше придбати нове житло. Програма єВідновлення вже допомогла 813 українським сім'ям отримати житлові сертифікати, на що було виділено 1,7 мільярда гривень. Ще 269 сімей забронювали кошти на житло та очікують на можливість придбати нове житло у найближчий час.

Ця нова процедура створює сприятливі умови для швидкого вирішення житлових потреб громадян, чиє майно постраждало від воєнних дій, та сприяє відновленню їхнього життя після складних переживань.