Харків, одне з міст, що важко постраждало від дій російського агресора, перебуває у стадії відновлення. Згідно з інформацією, яку оприлюднив міський голова Ігор Терехов, держава вже перерахувала понад 120 мільйонів гривень харків'янам, які постраждали від зруйнованих будинків. Це стало можливим завдяки програмі Е-відновлення, яка розділена на три етапи.

На першому етапі відшкодування отримують ті харків'яни, чиї будинки найменше постраждали. На другому етапі компенсації надають тим, у кого серйозніші руйнування в їхніх квартирах і будинках. Третій етап стосується тих, хто залишився без житла зовсім.

Однак, незважаючи на перераховані суми, глобальний процес відновлення Харкова поки що не розпочався повним ходом. Один із ключових чинників, які гальмують цей процес, - це фінансування. На відновлення всього пошкодженого міста, за оцінками, потрібно щонайменше 9,5 мільярдів доларів. Це лише попередні цифри, і їхній обсяг може зростати через наслідки російської агресії.

Поки що, у місті відновлюють лише те, на що вистачає коштів. Громадські та державні зусилля спрямовані на те, щоб надати допомогу тим, хто найбільше її потребує, і забезпечити прискорене відновлення для всієї громади.