• warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • deprecated error: Function ereg() is deprecated in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/sites/all/analytic/Includes/an_lib.php on line 12.


Отношение УГР к закону о риэлторской деятельности

Риэлторы
  • 03 Август, 2012
  • 11:41

Отношение УГР к закону о риэлторской деятельности

Отношение УГР к закону о риэлторской деятельности

29 листопада 2011 р. Президентом України В.Ф. Януковичем було видане Доручення Президента України «Щодо деяких питань дерегуляції». Предметом майбутніх розробок законів у сфері дерегуляції є зокрема, пункт 5 Доручення, що говорить про необхідність «забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроектів», в тому числі як визначає підпункт 3: «про ріелторську діяльність».

Для допомоги Міністерству у виконанні Доручення Президента України При Мінекономрозвитку було створено робочу групу щодо розробки законопроекту про ріелторську діяльність. До складу робочої групи ввійшли представники державних органів (Мінекономрозвитку, Мінрегіону, Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики) та громадськості (Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України та Українська гільдія ріелтерів). Джерело сайт Держкомпідприємництва - dkrp.gov.ua

ВГО «Українська гільдія ріелтерів» уважно ознайомившись з поданами Законопроектами "Про ріелторську діяльність" 02.03.2012р., висловила занепокоєння та надала свої пропозиції та зауваження щодо Законопроектів. На жаль зауваження та пропозиції були не враховані, при цьому текст законопроекту дещо був змінений, деякі статті та пункти були видалені, інші були переформовані повністю, або частково, але самої концепції проекту закону це не змінило.

На сайті мінекономрозвитку 02.07.12 вже вдруге за останніх 4 місяці було оприлюднено для обговорення ніби то опрацьований із врахуванням зауважень та пропозицій Проект Закону України" Про особливості провадження ріелторської діяльності". Але дані норми законопроекту, які запропоновані за основу департаментом «МінЕкономРозвитку», знову не несуть в собі дерегуляції, а навпаки жорстке державне регулювання (Кабінет Міністрів України та центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики економічного та соціального розвитку) у вигляді ряду важелів впливу на учасників ринку нерухомості, в особі ріелтерських фірм, ріелторів та агентів з нерухомості, та в цілому на ринок нерухомості України, а саме виключний вид діяльності, вища освіта та стаж роботи (1 рік), державна сертифікація, реєстрація в держреєстрі суб'єктів ріелторської діяльності, типовий договір з надання послуг, договір страхування цивільно-правової відповідальності, тарифне держрегулювання вартості ріелторських послуг( не більше 3 %), недешеве обов'язкове навчання(що три роки), тощо.

Таким чином, з вищевказаного вбачається, що даний Законопроект має декларативний характер і несе в собі тільки додаткове забов'язальне та фіскальне навантаження на діяльність ріелторів. Законопроект не спирається на практичний вже існуючий досвід ріелторської діяльності в Україні, адже за час незалежної України, при відсутності Закону, який регулював би відносини в сфері надання ріелтерських послуг, ці відносини були вже врегульовані самими професійними учасниками ринку нерухомості шляхом прийняття стандартів та правил агентської діяльності, кодексів етики, тощо. Крім того текст законопроекту та його концепція не містить в собі напрямку приведення законодавства до міжнародних стандартів, дерегуляції бізнесу та зменшення утисків на малий та середній бізнес. Україна задекларувала напрямок до євро інтеграції, що ставить вимогою приведення законодавства до міжнародних стандартів. Законопроект не враховує ці вимоги. Також законопроект, на наш погляд, містять значні корупційні ідеї та грубі порушення встановлених Конституцією України засад юридичної відповідальності особи та визначених Цивільним кодексом України підстав цивільно-правової відповідальності осіб за завдану майнову й моральну  шкоду; порушенням ч.2 статті 42 Конституції України, відповідно до якої законодавче обмеження підприємницької діяльності поширюється виключно на депутатів, посадових і службових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, тощо. Отже вище наведені недоречності в змісті та самій концепції містять в собі не відповідність законопроекту чинному законодавству.

Це ніяк не узгоджується з політикою Президента України про дерегуляцію бізнесу та є прямим втручанням держави у ведення підприємницької діяльності, що явно суперечить політиці Президента України В.Ф. Януковича та уряду М.Я. Азарова.

Члени ВГО «УГР» акцентують увагу на те, що будь-які спори в рамках укладеного договору між ріелтором і клієнтом вирішуються в судовому порядку. Контроль за діяльністю ріелторів здійснюють відповідні контролюючі органи на підставі законодавства України. Всі документи, необхідні для операції з нерухомими майном, виготовляють державні організації, а оформляють нотаріуси. У зв'язку з цим виникає питання - навіщо нашій країні потрібен закон «Про ріелторську діяльність»?

Тому, представники громадськості України, які входять в ВГО «Українська гільдія ріелтерів» висловлюють негативну думку щодо даного законопроекту та не підтримують його.

Крім того, доводимо до Вашого відома, що ВГО «Українська Гільдія ріелтерів» є одним з ініціаторів збору підписів юридичних осіб та фізичних осіб приватних підприємців, які легально працюють на ринку нерухомості України, щодо загального не сприйняття даного законопроекту та відсутності його підтримки, заради убезпечення та неприпустимості прийняття даного законопроекту за основу. Адже прийняття даного законопроекту призведе до негативних результатів та наслідків, особливо це стосується соціально-економічних прогнозів, та виникнення загрози створення корупційних схем та механізмів, створення корупційного поля в регулюванні ринку, замість створення цивілізованого ринку нерухомості. В подальшому для направлення даних підписів разом правовим аналізом законопроекту Президенту України Януковичу В.Ф. заради його інформування про неправильний та недопустимий напрямок виконання його Доручення «Щодо деяких питань дерегуляції».

З повагою,  Президент ВГО «Українська Гільдія Ріелтерів» Площанський Ю.Б.

Посмотреть комментарии

Добавить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Допускаются только следующие теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <b> <i>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • Вы можете цитировать другие сообщения, используя теги [quote].

Подробнее о форматировании

Защита от спама
Защита от автоматического заполнения форм

Информация о недвижимости