• warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/includes/theme.inc on line 176.
  • deprecated error: Function ereg() is deprecated in /home/bee/domains/gorod.kharkov.com/sites/all/analytic/Includes/an_lib.php on line 12.


УГР о законе “Про риэлторскую деятельность”

Риэлторы
  • 26 Июль, 2012
  • 9:23

УГР о законе “Про риэлторскую деятельность”

УГР о законе “Про риэлторскую деятельность”

29 листопада 2011 р. Президентом України В.Ф. Януковичем було видане Доручення Президента України «Щодо деяких питань дерегуляції». Предметом майбутніх розробок законів у сфері дерегуляції є зокрема, пункт 5 Доручення, що говорить про необхідність «забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроектів», в тому числі як визначає підпункт 3: «про ріелторську діяльність».

Для допомоги Міністерству у виконанні Доручення Президента України При Мінекономрозвитку було створено робочу групу щодо розробки законопроекту про ріелторську діяльність. До складу робочої групи ввійшли представники державних органів (Мінекономрозвитку, Мінрегіону, Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики) та громадськості (Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України та Українська гільдія ріелтерів).Джерело сайт Держкомпідприємництва - dkrp.gov.ua

ВГО «Українська гільдія ріелтерів» уважно ознайомившись з поданами Законопроектами "Про ріелторську діяльність" 02.03.2012р., висловила занепокоєння та надала свої пропозиції та зауваження щодо Законопроектів. На жаль зауваження та пропозиції були не враховані, мотивуючи тим, що не було можливості, при цьому текст законопроекту дещо був змінений, деякі статті та пункти були видалені, інші були переформовані або повністю,чи частина тексту, але самої концепції проекту закону це не змінило.

На сайті мінекономрозвитку 02.07.12 вже вдруге за останніх 4 місяці було оприлюднено для обговорення ніби то опрацьований із врахуванням зауважень та пропозицій Проект Закону України" Про особливості провадження ріелторської діяльності". Але дані норми законопроекту, які запропоновані за основу департаментом «МінЕкономРозвитку», знову не несуть в собі дерегуляції, а навпаки жорстке регулювання у вигляді ряду важелів впливу на учасників ринку нерухомості, в особі ріелтерських фірм, ріелторів та агентів з нерухомості, та в цілому на ринок нерухомості України, а саме виключний вид діяльності, вища освіта та стаж роботи (1 рік), державна сертифікація, реєстрація в держреєстрі суб'єктів ріелторської діяльності, типовий договір з надання послуг, договір страхування цивільно-правової відповідальності, про вартість якого можна тільки здогадуватись, тарифне держрегулювання вартості ріелторських послуг( не більше 3 %), недешеве обов'язкове навчання(що три роки),тощо.

Таким чином, з вищевказаного вбачається, що даний Законопроект має декларативний характер і несе в собі тільки додаткове забов'язальне та фіскальне навантаження на діяльність ріелторів. Тобто, даний Законопроект, який має назву "Про особливості провадження ріелторської діяльності" та який начебто - направлений на регулювання ріелторської діяльності (згідно Доручення президента щодо дерегуляції) , нічого корисного ріелторам не надає, окрім "головной болі", збільшення фінансового навантаження та труднощів в набутті права на зайняття ріелторською діяльністю.».

Представники громадськості України, які входять в ВГО «Українська гільдія ріелтерів» висловлюють негативну думку щодо даного законопроекту та не підтримують його, вбачають в ньому негативний вплив на ринок нерухомості та економіки вцілому. Адже в запропонованій редакції проекту не вирішується жодного соціального завдання, також він не регулює відносини в ріелторському співтоваристві, у той же час несе в собі величезну корупційну складову, а саме: винятковий вид діяльності, отримання дозволу на ведення ріелторського бізнесу, можливість контролюючого органу самостійно закрити будь-яку ріелторську компанію, постійне і дороге навчання контролюючим органом, додаткова звітність перед ним. Це ніяк не узгоджується з політикою Президента України про дерегуляцію бізнесу та є прямим втручанням держави у ведення підприємницької діяльності, що явно суперечить політиці Президента України В.Ф. Януковича та уряду М.Я. Азарова.

Тому ВГО «Українська Гільдія ріелтерів» ініціювало збір підписів (власників агентств нерухомості-юридичних осіб) та фізичних осіб приватних підприємців, щодо загального не сприйняття даного законопроекту та відсутності його підтримки ріелтерським товариством заради убезпечення та неприпустимості прийняття даного законопроекту. Адже прийняття даного законопроекту призведе до негативних результатів та наслідків, особливо це стосується соціально-економічних прогнозів, та виникнення загрози створення корупційних схем та механізмів, створення корупційного поля в регулюванні ринку, замість створення цивілізованого ринку нерухомості. В подальшому для направлення даних підписів разом правовим аналізом законопроекту президенту України Януковичу В.Ф. заради його інформування про неправильний та недопустимий напрямок виконання його доручення «Щодо деяких питань дерегуляції».

ВГО «Українська гільдія ріелтерів» дотримується позиції щодо необхідності першочергового впровадження національних стандартів ріелторської діяльності, Закону про СРО. Вважає, що ринок нерухомості України повинен відповідати міжнародним стандартам, етичним нормам і передовій практиці розвинутих країн світу з ринковою економікою. Шляхи законодавчого регулювання ріелтерської діяльності в Україні повинні базуватись на основі дерегуляції підприємницької діяльності та дотримання Конституції України та чинного законодавства (ЦКУ, ГКУ, ЗКУ, ЖКУ, тощо).

З повагою, президент ВГО «Українська Гільдія Ріелтерів» Площанський Ю.Б.

Посмотреть комментарии

Добавить комментарий

Содержание этого поля является приватным и не предназначено к показу.
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Допускаются только следующие теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <b> <i>
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
  • Вы можете цитировать другие сообщения, используя теги [quote].

Подробнее о форматировании

Защита от спама
Защита от автоматического заполнения форм

Информация о недвижимости